Monday, June 6, 2011     17:19
Yavuz Özmen bilimseltefsir.com

Kurantum Fizik

KuRantum Fizik

İçinde bulunduğumuz asır bilimsel gelişmeler itibarı ile hayranlık vesilesi olan birçok dev adımın atıldığı bir zamandır.

Kuran böylesi bir zamanda da ışık yaymaya devam ederek tüm insanlığa yol gösterirken, bilim dünyasını da aydınlatmaya devam etmektedir.

Gelişmiş ülkeler atom ile ilgili bilinmezleri konu alan çalışmalara çok yüksek miktarlarda para ve zaman harcamalarına rağmen bir sonuca ulaşamıyorlar. Bu yüzden yeni hızlandırıcılar inşa edilmekte, bu deneylere ayrılan bütçelerse giderek artırılmaktadır.

Gerekli tüm cevaplar 1400 yıldan fazla bir süredir Kuran’da yazılı olduğu halde, gramere dayalı tefsirler, ayetlerin bilim yüklü manalarını açamamıştırlar.

Halbuki Kuran, atomu en ince detaylarına kadar anlatmış ve tüm fonksiyonlarını da açıklamıştır. Kuarkları “Gök”, elektronu da “Yer” diye isimlendirmiş, böylece diğer organlarını da “İki doğu ve iki batı, Güneş ve ayın emrimize verilmesi, Kulaklara Vurma ve Taş atma” gibi birçok anlatım ile onun işlevlerini açıklamıştır.

...Satın al...Bilim dünyası için hâlâ birer sır ve hatta muamma olan ışık ve davranışları ile elektrik ve elektromagnetizmanın da tüm gizemleri anlatılmıştır. Böylece Kuantum Felsefesi sona ermiştir.

Haziran 2012 Baskı
ISBN 978 605 4337 84 2
170 Sayfa
13,5*19,5 Cm
Karton kapak
Türkçe
12 TL
Satın al